Ladění seznamu

Každý seznam, který si vytvoříte, můžete doladit do absolutní dokonalosti. Jde především o pořadí položek a o jejich barevné označení. Pokud seznam nijak nedolaďujete, položky se zobrazí v pořadí, ve kterém jste je do seznamu vkládali.

Pořadí podle abecedy

V menu v horní liště vyberte pořadí podle abecedy, dále vám bude nabídnuto sestupné nebo vzestupné řazení. Možná to nevyužijete při nákupu, ale určitě to nebude špatné například při hledání položky.

Moje pořadí

Tohle je primární způsob zobrazení seznamu a také to, co zřejmě budete používat nejvíc. Tlačítkem „uspořádat“ vpravo dole přejděte do pohledu, který vám umožní přesouvat položky šipkami nahoru a dolů a současně zatrhávacím políčkem označovat, které chci ve finálním seznamu vidět a které zůstanou skryté. Tímto si svůj nákup můžete seřadit tak, jak jste zvyklí. Když pak v hlavním pohledu na seznam zadáte „moje pořadí“, seznam s zobrazí právě tak jak, jste ho v pohledu „uspořádat“ seřadili.


Skupiny podle zvýraznění

Každou položku si můžete označit barvou, k barvě si můžete přidat i popisek (menu – úprava textu ke zvýraznění). V menu si pak můžete vybrat „skupiny podle zvýraznění“ a položky vytvoří skupiny podle toho, jak jsou označeny. K dispozici je sedm barev, osmá skupina budou neoznačené položky. Tohle je doporučený způsob řazení, takto jednoduše dáte dohromady věci, které jsou v obchodech na jednom místě – například pečivo, ovoce a zelenina a podobně. Když přidáte později nějakou položku, bude samozřejmě na konci, ale nemusíte ji pracně přesouvat – pouze ji zařadíte barevným označením do skupiny a před sdílením seznamu vytvoříte skupiny. Takto budete mít všechno pěkně pohromadě. Popisky se zobrazují pouze v hlavním pohledu, barevné označení se zobrazí vždy.