O aplikaci

V aplikaci si můžou nejen žáci základní školy procvičovat českou mluvnici. Kromě cvičení, vyhodnocení, ukládání výsledků a podobně mají tyto aplikace možnost zasílat po dokončení každého cvičení sms zprávu s výsledkem cvičení. Pro rodiče (prarodiče, lektory) se tak otvírá úžasná možnost mít okamžitý přehled, pro děti pak možnost využít čas například v autě. Mobil je zařízení, které je dětem nejbližší, proto je i vhodný jako jeden z prostředků pro školní přípravu.

Práce s aplikací

Aplikaci nainstalujete na mobil. Pokud si chcete pouze procvičovat a nepotřebujete odesílat výsledky cvičení nikomu dalšímu, je to všechno.

Pokud chcete zasílat výsledky cvičení formou sms, zvolte záložku „více“. Do formulářového pole vložíte heslo, kterým se budete později vždy přihlašovat, a vstoupíte do rodičovské sekce.
form_psw

Rozbalíte si sekci „jméno uživatele“ a sem vložíte jméno toho, kdo cvičení vypracovává. Toto jméno bude použito v sms zprávách s výsledkem cvičení.

Rozbalíte sekci „typ zprávy, smazání výsledků“, kde zvolíte, zda chcete zasílat krátkou nebo podrobnou zprávu o výsledku cvičení. Zpráva vždy obsahuje název cvičení, datum dokončení a výsledek v procentech, podrobná zpráva navíc obsahuje chyby a správná řešení těchto chyb.

Naposledy je třeba rozbalit sekci „telefonní čísla“ a přidat aspoň jedno telefonní číslo, na které chcete zasílat výsledky. Čísel můžete uložit libovolné množství, když některé uložené číslo nechcete momentálně využívat, odznačíte ho. Po sbalení sekce pomocí tlačítka opustíte rodičovskou sekci a můžete začít se cvičeními.

Cvičení jsou vždy rozdělena do skupin, u každé skupiny i každého cvičení vidíte, kolikrát bylo vypracováno a jaký je průměrný výsledek. Plody vašeho úsilí pak vidíte v záložce „výsledky“, každý výsledek si můžete rozkliknout a detailně se podívat, jak cvičení dopadlo.

Hlavní výhodou a největší vychytávkou našich aplikací je komunikace s rodičem o výsledku cvičení. Takto vypadá „krátký report“:
kratky_report_cut
a takto vypadá „podrobný report“:

podrobny_report_cut

Hlavní výhody aplikace

  • – Jednoduchá obsluha, procvičování na zařízení, které je dětem úplně nejbližší
  • – Rodič (prarodič, lektor …) nemusí mít datový tarif, stačí mu tlačítkový telefon
  • – Dítě nepotřebuje datový tarif nebo wifi
  • – Okamžitý přehled o výsledcích
  • – Využití času dítěte – na jedno cvičení stačí pár minut, je možné ho zpracovat kdekoliv – v autě, tramvaji, u babičky …